23. новембар, субота

Галерија хале 3

10:00 Изложба рукотворина и сувенира
организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште, хала 3

10:00–11:00 Фолклорни ансамбл „Младост“, Степојевац и Фолклорни ансамбл ОШ „Вук Караџић“, Степојевац – игре из Србије
12:00–14:30 Привредна комора Србије
презентација INNOVAGRO пројекта, учесници представници привредних комора, фирми и института из Србије, Грчке, Италије, Албаније и Словеније
14:30–16:30 Производња пиротског качкаваља, презентација
Средња млекарска школа „Др Обрен Пејић“, Пирот
16:30–18:30 Национални програм за опоравак села
проф. др Милован Митровић, потпредседник Одбора за село САНУ, координатор Националног тима за препород села Србије, директор Српског културног центра „Чуваркућа“, Лазаревац

Сала за презентације, галерија хале 3

14:30–16:00 Привредна комора Србије
пословни састанци учесника INNOVAGRO пројекта

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

12:00 Презентација

Управна зграда Београдског сајма, Свечана сала на I спрату

12:00-14:00 Задружни савез Србије и USAID – „Како створити савремене српске задруге кроз успешне пословне моделе?“

24. новембар, недеља

Галерија хале 3

10:00 Изложба рукотворина и сувенира
организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште

10:30–11:30 ТО Градске општине Лазаревац – „Подршка обнови села“, презентација
11:30–12:00 „Винокалем“ – презентација
12:00–13:00 Удружење одгајивача оваца и коза „Ртањ“, Бољевац – презентација
13:00–14:00 Сплет народних игара – УГ „Новоселац“ (ветерани), КУД „Бане Миленковић“ (пионири)
14:00–16:00 Задружни савез Војводине – Припремање хране у Војводини на традиционални начин (припрема тестенине, резанаца и осталог теста)
16:00–17:00 СПИТС, Др Евица Мратинић – „Аутохтоне сорте јабука“
17:00–18:00 Србија без ГМО – проф. др Миладин Шеварлић
18:00–18:30 СПИТС – 150 година Савеза пољопривредних инжењера и техничара, проф. др Миладин Шеварлић

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

12:00 Презентација

25. новембар, понедељак

Галерија хале 3

10:00 Изложба рукотворина и сувенира, организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште

10:30–11:00 Староградска Србија, сплет староградских игара
12:00–13:00 Општина Братунац, Република Српска
презентација производа газдинстава Нешковић и газдинства Суада Обрадовић
14:00–15:30 Додела награда за рукотворине и сувенире – организатор „Друштво српских домаћина“
15:30–16:00 Ансамбл Ратислав Благојевић и „Гледанице“
16:00–16:30 Диматакс, Лазаревац – Модна ревија етно одеће Колубарског округа
16:30–17:00 Староградске песме и плесови – КУД „Скадарлија“
17:00–19:00 Резервисан термин

Сала за презентације, галерија хале 3

11:00–12:00 Удружење „Опстанак“ и Србски културни центар „Ћирилица“
„Закон о ћирилици – да ли се поштује?“, говоре Весна Арсић, Милорад Ђошић, проф. др Вања Станишић и Борислав Матић
12:00–15:00 Градска управа Београда, Секретаријат за привреду – „Знањем до циља“:
• Научно-технолошки парк Београд „Како настају идеје које мењају свет“;
• Национална служба за запошљавање – Филијала за град Београд „Предузетник – моја шанса за успех“;
• Регионална агенција за развој и европске интеграције „Маркетинг на друштвеним мрежама за почетнике у пословању“
15:00–15:30 Задружни савез Војводине
Прес конференција – Промоција Интеррег – ИПА прекограничног пројекта (HUSRB/1602/41/0146) и жига гаранције квалитета традиционалних прехрамбених производа ТАСQ
15:30–16:30 Задружни савез Војводине
Презентација – Промоција жига гаранције квалитета ТАСQ, развијеног у оквиру Интеррег – ИПА прекограничног пројекта (HUSRB/1602/41/0146) и активности Задружног савеза Војводине

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

16:00 Презентација

26. новембар, уторак

Галерија хале 3

10:00 Изложба торти, славских колача и пецива – организатор „Друштво српских домаћина“

Сала за презентације – галерија хале 3

10:30-11:00 Зоран Драгојевић, Завод за интелектуалну својину – „Овлашћени корисник ознаке географског порекла“

Штанд Задружног савеза Србије – хала 3

12:00 Агропрес – Панел дискусија са коктелом

Етно двориште, хала 3

11:00–12:00 Ћирилица у представљању српских производа
Ивана Стратимировић, Удружење грађана „Култура ћирилице“ у наставку наступ Драгана Млађеновића и Миодрага Ристића („Ренесанс“)
12:00–12:30 Наступ фолклорног ансамбла
13:00 Додела „ДИПЛОМА ЕТНО ХРАНА И ПИЋЕ – РОБНА МАРКА ИЗ СРБИЈЕ“
15:30 Додела награда за торту, славски колач и пециво
организатор „Друштво српских домаћина“