23. новембар, субота

Галерија хале 3

10:00Изложба рукотворина и сувенира
организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште, хала 3

10:00–11:00Фолклорни ансамбл „Младост“, Степојевац и Фолклорни ансамбл ОШ „Вук Караџић“, Степојевац – игре из Србије
12:00–14:30Привредна комора Србије
презентација INNOVAGRO пројекта, учесници представници привредних комора, фирми и института из Србије, Грчке, Италије, Албаније и Словеније
14:30–16:30Производња пиротског качкаваља, презентација
Средња млекарска школа „Др Обрен Пејић“, Пирот
16:30–18:30Национални програм за опоравак села
проф. др Милован Митровић, потпредседник Одбора за село САНУ, координатор Националног тима за препород села Србије, директор Српског културног центра „Чуваркућа“, Лазаревац

Сала за презентације, галерија хале 3

14:30–16:00Привредна комора Србије
пословни састанци учесника INNOVAGRO пројекта

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

12:00Презентација

Управна зграда Београдског сајма, Свечана сала на I спрату

12:00-14:00Задружни савез Србије и USAID – „Како створити савремене српске задруге кроз успешне пословне моделе?“

24. новембар, недеља

Галерија хале 3

10:00Изложба рукотворина и сувенира
организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште

10:30–11:30ТО Градске општине Лазаревац – „Подршка обнови села“, презентација
11:30–12:00„Винокалем“ – презентација
12:00–13:00Удружење одгајивача оваца и коза „Ртањ“, Бољевац – презентација
13:00–14:00Сплет народних игара – УГ „Новоселац“ (ветерани), КУД „Бане Миленковић“ (пионири)
14:00–16:00Задружни савез Војводине – Припремање хране у Војводини на традиционални начин (припрема тестенине, резанаца и осталог теста)
16:00–17:00СПИТС, Др Евица Мратинић – „Аутохтоне сорте јабука“
17:00–18:00Србија без ГМО – проф. др Миладин Шеварлић
18:00–18:30СПИТС – 150 година Савеза пољопривредних инжењера и техничара, проф. др Миладин Шеварлић

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

12:00Презентација

25. новембар, понедељак

Галерија хале 3

10:00Изложба рукотворина и сувенира, организатор „Друштво српских домаћина“

Етно двориште

10:30–11:00Староградска Србија, сплет староградских игара
12:00–13:00Општина Братунац, Република Српска
презентација производа газдинстава Нешковић и газдинства Суада Обрадовић
14:00–15:30Додела награда за рукотворине и сувенире – организатор „Друштво српских домаћина“
15:30–16:00Ансамбл Ратислав Благојевић и „Гледанице“
16:00–16:30Диматакс, Лазаревац – Модна ревија етно одеће Колубарског округа
16:30–17:00Староградске песме и плесови – КУД „Скадарлија“
17:00–19:00Резервисан термин

Сала за презентације, галерија хале 3

11:00–12:00Удружење „Опстанак“ и Србски културни центар „Ћирилица“
„Закон о ћирилици – да ли се поштује?“, говоре Весна Арсић, Милорад Ђошић, проф. др Вања Станишић и Борислав Матић
12:00–15:00Градска управа Београда, Секретаријат за привреду – „Знањем до циља“:
• Научно-технолошки парк Београд „Како настају идеје које мењају свет“;
• Национална служба за запошљавање – Филијала за град Београд „Предузетник – моја шанса за успех“;
• Регионална агенција за развој и европске интеграције „Маркетинг на друштвеним мрежама за почетнике у пословању“
15:00–15:30Задружни савез Војводине
Прес конференција – Промоција Интеррег – ИПА прекограничног пројекта (HUSRB/1602/41/0146) и жига гаранције квалитета традиционалних прехрамбених производа ТАСQ
15:30–16:30Задружни савез Војводине
Презентација – Промоција жига гаранције квалитета ТАСQ, развијеног у оквиру Интеррег – ИПА прекограничног пројекта (HUSRB/1602/41/0146) и активности Задружног савеза Војводине

Штанд „Live Fruitful Life“, Грчка

16:00Презентација

26. новембар, уторак

Галерија хале 3

10:00Изложба торти, славских колача и пецива – организатор „Друштво српских домаћина“

Сала за презентације – галерија хале 3

10:30-11:00Зоран Драгојевић, Завод за интелектуалну својину – „Овлашћени корисник ознаке географског порекла“

Штанд Задружног савеза Србије – хала 3

12:00Агропрес – Панел дискусија са коктелом

Етно двориште, хала 3

11:00–12:00Ћирилица у представљању српских производа
Ивана Стратимировић, Удружење грађана „Култура ћирилице“ у наставку наступ Драгана Млађеновића и Миодрага Ристића („Ренесанс“)
12:00–12:30Наступ фолклорног ансамбла
13:00Додела „ДИПЛОМА ЕТНО ХРАНА И ПИЋЕ – РОБНА МАРКА ИЗ СРБИЈЕ“
15:30Додела награда за торту, славски колач и пециво
организатор „Друштво српских домаћина“